Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

O Sırada Yanınızda Yumurta Kabuğu Varsa

23 Temmuz 2008


1 hafta 10 gün kadar önce bir sabah kızkardeşim bizde kahvaltıdayken oğlum mızmızlanmaya başladı bir sebepten, sebebini hatırlamıyorum. Onu yaptık bunu verdik susmadı. Kahvaltı sofrasında yumurta yemişiz ya, kızkardeşim oğlumun keyfini düzeltmek için yanıbaşımızda duran düzgün bir yumurta kabuğuna gülen surat çizdi.

Oğlumun birden ortaya çıkıveren bu surata olan ilgisini görünce insan mimiklerine karşı gösterdiği maksimum ilgi ve merakı da hatırlayarak ben de 3 surat daha çizdim. 3 farklı mimikli 3 surat daha eklenince mimikler 4 e çıktı. Oğlum aa güldü, üzüldü ağladı, şaşırdı, kızmış diye mimikleri seslendirirken az önce neden ağladığını unuttu gitti.

Çocuklar mızmızlanınca ortam malzemelerini değerlendirip çocuğun dikkatini başka yöne çekmek annelik sanatının önemli bir yanı sanırım. Biz anneler bazen bu konuda çok başarılı olsak da bazen bizim aklımıza gelmeyen şeyleri başkaları yapabiliyor. O sırada yumurta kabuğundan suratlar yapmak benim aklıma gelmemişti, ama iyi ki kardeşimin aklına geldi dedim.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  • busra 12.09.2008 tarihinde dedi ki :
    süpersiniz büşra..teşekkürler.
    munise
    Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.060 sn.