Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Cam Kapaklı Tencerede Mısır Patlatma

25 Ekim 2008


Bir süredir çocuğumla bugün bölümünde yavaşlama var dikkatinizi çekmiştir. Nedeni fotoğraf makinamızın 1 ay kadar önce emekliye ayrılması, oğlumun eline düştü ve sağ kurtulamadı zavallı. Düğmeye basılınca objektif açılır ya bizim oğlan buna sinir olup objektife bastırıp kapatmaya çalışıyordu elinden alırdık, en son da ayağıyla ezerek kapatmaya çalışmış anladığımız kadarıyla. Bu muameleye daynamayan makinamız da oyuncakların arasındaki yerini aldı.

Bu akşam cam kapaklı tencerede mısırların nasıl patladığını göre göre mısır patlattık oğlumla, bunu videoya çekip sizlere izlettirmek isterdim amma velakin dediğim gibi makinamız artık yok. Allah bize yeni bir fotoğraf makinası nasip edene kadar alıntı fotoğraflarla yetineceğim. Ve oğlumla yaptığımız aktiviteleri fotoğrafını çekemediğim için siteye koyma şevkim aldı başını gitti son 1 aydır, bir süre de böyle devam edecek sanırım.

Mısır patlatmayı anlatmaya gerek var mı, tencereye yağ koy, mısırları koy, tuz koy şöyle bir karıştır, patlamaya başlayınca kapağı kapat altını kıs.

Çocukla beraber hayretle izle, aaa nasıl patlıyorlar bak aaaa....! 

İnce bir nokta, mısırlar pişince hemen kapağı aç, kaba boşalt yoksa kapalı kapağın altında yumuşuyor mısırcıklar, çıtırlıklarını kayb ediyorlar..

Uzun kış gecelerini vezgeçilmezi patlamış mısırlar...

Bu arada cam kapaklı tencerede mısır patlatma fikrini veren kardeşim Kamer'e teşekkürler..

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • busra 09.08.2010 tarihinde dedi ki :
  Bende Kamere tesekkur ediyorum banada bu fikri o verdi.ve simdi cokdaha zevkli oluyor kizimla misirlari patlatirken izlemek.ben bile zevk aliyorum onlari izlemekten. insallah en kisa zamanda yeni bir kameraya sahip olursunuzda videolarinizi izleriz.
  Turkan
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 02.02.2011 tarihinde dedi ki :
  bizde oğluşlarla mısır patlatırken şu kızartma telleri varya yağ sıçratmaz onunla yapıyoruz hem buharlaşma da olmuyo :)
  yasemin
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.064 sn.