Ekleyen : busra
Tarih : 2008.10.25 00:00:00
Mutfak

Cam Kapaklı Tencerede Mısır PatlatmaBir süredir çocuğumla bugün bölümünde yavaşlama var dikkatinizi çekmiştir. Nedeni fotoğraf makinamızın 1 ay kadar önce emekliye ayrılması, oğlumun eline düştü ve sağ kurtulamadı zavallı. Düğmeye basılınca objektif açılır ya bizim oğlan buna sinir olup objektife bastırıp kapatmaya çalışıyordu elinden alırdık, en son da ayağıyla ezerek kapatmaya çalışmış anladığımız kadarıyla. Bu muameleye daynamayan makinamız da oyuncakların arasındaki yerini aldı.

Bu akşam cam kapaklı tencerede mısırların nasıl patladığını göre göre mısır patlattık oğlumla, bunu videoya çekip sizlere izlettirmek isterdim amma velakin dediğim gibi makinamız artık yok. Allah bize yeni bir fotoğraf makinası nasip edene kadar alıntı fotoğraflarla yetineceğim. Ve oğlumla yaptığımız aktiviteleri fotoğrafını çekemediğim için siteye koyma şevkim aldı başını gitti son 1 aydır, bir süre de böyle devam edecek sanırım.

Mısır patlatmayı anlatmaya gerek var mı, tencereye yağ koy, mısırları koy, tuz koy şöyle bir karıştır, patlamaya başlayınca kapağı kapat altını kıs.

Çocukla beraber hayretle izle, aaa nasıl patlıyorlar bak aaaa....! 

İnce bir nokta, mısırlar pişince hemen kapağı aç, kaba boşalt yoksa kapalı kapağın altında yumuşuyor mısırcıklar, çıtırlıklarını kayb ediyorlar..

Uzun kış gecelerini vezgeçilmezi patlamış mısırlar...

Bu arada cam kapaklı tencerede mısır patlatma fikrini veren kardeşim Kamer'e teşekkürler..

Yorum yazmak için GİRİŞ »
5267
busra 2010.08.09 tarihinde dedi ki :
Bende Kamere tesekkur ediyorum banada bu fikri o verdi.ve simdi cokdaha zevkli oluyor kizimla misirlari patlatirken izlemek.ben bile zevk aliyorum onlari izlemekten. insallah en kisa zamanda yeni bir kameraya sahip olursunuzda videolarinizi izleriz.
Turkan
busra 2011.02.02 tarihinde dedi ki :
bizde oğluşlarla mısır patlatırken şu kızartma telleri varya yağ sıçratmaz onunla yapıyoruz hem buharlaşma da olmuyo :)
yasemin
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

22. Şiddetli Olmayan Ceza Kabul Edilebilir Mi?

Çocukla Beraber Yağmur'da Yürüme