Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Kutu Kutu Pense Elmamı Yerse

24 Aralık 2008


Oğlum kutu kutu pense oyununu sevmeye başlamıştı arkadaşlarla yaptığımız ev okulu faaliyetinden hatırlıyordu. Bu aralar canı sıkıldığında hadi kutu kutu pense oynayalım diyorum çok ilgi görüyor bu oyun. Tabi Zührenur anlamadığı için kollarından çekiştirerek tutuyoruz Zührenur'u. Hele de arkasını dönme sırası Zührenur'a gelince hiç anlamıyor oyundan çıkıyor kızım.

Biz de zaten çok oynamıyoruz,

Kutu kutu pense elmamı yerse
Arkadaşım Zülfikar arkasını dönse,

Kutu kutu pense elmamı yerse
Arkadaşım Zührenur arkasını dönse,

Kutu kutu pense elmamı yerse
Arkadaşım Büşra arkasını dönse,

Sonra sırayla önünü dönse deyip dönüyoruz. En son da bu oyun burada bitseee diyoruz bitiyor.

Oyunu oynarken hayalimde kutu kutu penseler kıskaçlarını açıp kapıyorlar elmalara karşı. Ne saçma sözleri varmış diyorum, hiç penseler elma yer mi? Ama çocukken bu anlamı hiç düşünmeden oyunu zevkle oynadığımı hatırlıyorum ben de.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.069 sn.