Ekleyen : busra
Tarih : 2009.03.05 00:00:00
Sanat çalışmaları

Trafik IşığımızBu yazıda anlattığımız plana göre tarfik ışığı yol ve garaj yaptık. Faaliyeti yapacağımız günün sabahı bizim oğlan yine araba elinde, yeşil yandı geç kırmızı yandı dur şeklinde oyun oyunuyordu.

Bu faaliyet onun dünyasınaçok uygun oldu. Kırmızı sarı ve yeşil el işi kağıtlarını yapıştırırken neredeyse zıplayacaktı. Bir yandan da he he he diye heyecan sesleri çıkarıyordu.

İlaç daha doğrusu şurup kutusunu keserek yaptığımız garaj ve trafik ışığının taban kısmının yapımı uzun sürünce biraz sıkıldı. Ama çok zevkle oynadığı bir konsept çıktı ortaya.

Trafik ışığının tabanında da bir burun damlası kutusunun küçük bir kısmı var.

Siyah bir ayakkabı kutusunu parçalayarak bir kısmını pembe bölümün altında taban olarak kullandık, bir çok küçük parçasını da trafik ışığında kullandık. Kutunun sert karton olması, ışığın stabilitesi ve sağlamlığı açısından çok işimize yaradı.

Sarı ışıksa hala fonksiyonunu eda etmiyor oğlumun zihninde. Sadece kırmızı ve yeşil var, durmak ve geçmek yani.

Yorum yazmak için GİRİŞ »
7165
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

Baklagilleri Saydık Ve Yapıştırdık

Haftalık Faaliyet Listemiz- 2