Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Trafik Işığımız

05 Mart 2009


Bu yazıda anlattığımız plana göre tarfik ışığı yol ve garaj yaptık. Faaliyeti yapacağımız günün sabahı bizim oğlan yine araba elinde, yeşil yandı geç kırmızı yandı dur şeklinde oyun oyunuyordu.

Bu faaliyet onun dünyasınaçok uygun oldu. Kırmızı sarı ve yeşil el işi kağıtlarını yapıştırırken neredeyse zıplayacaktı. Bir yandan da he he he diye heyecan sesleri çıkarıyordu.

İlaç daha doğrusu şurup kutusunu keserek yaptığımız garaj ve trafik ışığının taban kısmının yapımı uzun sürünce biraz sıkıldı. Ama çok zevkle oynadığı bir konsept çıktı ortaya.

Trafik ışığının tabanında da bir burun damlası kutusunun küçük bir kısmı var.

Siyah bir ayakkabı kutusunu parçalayarak bir kısmını pembe bölümün altında taban olarak kullandık, bir çok küçük parçasını da trafik ışığında kullandık. Kutunun sert karton olması, ışığın stabilitesi ve sağlamlığı açısından çok işimize yaradı.

Sarı ışıksa hala fonksiyonunu eda etmiyor oğlumun zihninde. Sadece kırmızı ve yeşil var, durmak ve geçmek yani.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.058 sn.