Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

14 Ağustos 2009


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler bölümüne eklediğim NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ'ne gitmek birkaç gün önce sonunda nasip oldu.

Tem otoyolu ve başka büyük yolların ortasında olduğundan oldukça gürültülü bir yer. Ama gürültüyü saymazsanız İstanbul'un içinde bir cennet gibi burası.

Yüzlerce çeşit bitkiyi görme ve tanıma imkanınız var. İlk girdiğinizde havuzlu bir bölüm görüyorsunuz. Etrafta banklar var. Her yer yeşil alan tabi, ve havuzun kenarındaki ördeklerin ara sıra ortalıkta gezindiğine şahit oluyorsunuz.

Demir köprüyü geçince mesire alanı ve çocuklar için hazırlanmış bölümler var. Keşif bahçesi isimli mekanda çocuklar çok eğlendi.

Başka bir blogtan aldığım bu resimde gördüğünüz gibi keşif bahçesi tam çocuklara göre bir yer. Ayrıca mesire alanındaki göletin içinde nilüfer çiçeklerini gördük. Hep resimlerde gördüğümüz bu görüntüyü ilk defa gerçek olarak gördük.

Giriş ücretsiz, insan her ne kadar şaşırsa da böyle harika bir mekena giriş neden ücretsiz diye.

Piknik için mesire alanı da var, harika bir yer piknik için. Ama eşim gibi gürültüden çok rahatsız olan biriyseniz piknik yapamazsınız vızır vızır araba sesinden.

En güzeli ise, tabelalarda "çimlere basınız" yazması ve halı gibi yemyeşil çimene içiniz rahat rahat basabilmeniz.

Bilgi için: http://www.ngbb.gen.tr

Fotograflar Kaynak: http://asliberry.blogspot.com/2009/05/botanik-park.html

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • busra 04.10.2010 tarihinde dedi ki :
  Sahip olduğu çevreyi korumayan ve gelecek nesillere sağlıklı yaşanılabilir bir doğa bırakma çabasında bulunmayan toplumlar geri kalmaya mahkumdurlar

  Doğadan aldıklarını doğaya vermeyen, bencilce tek yönlü tüketen doğa bilinci eksik insan, ekonomik ve sosyal sorunların da bir parçasıdır. Unutmayalım ki; çoğunlukla en küçük ihmallerin, büyük çevre sorunlarının hazırlayıcıları olduklarına şahit olarak bu günlere geldik.

  Anayasamızın 56. Mad. De “Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu, çevreyi geliştirmenin, çevre sağlığını korumanın ve çevre kirlenmesini önlemenin, devletin ve vatandaşın görevi” olduğu kabul edilmiştir.

  Olumsuz sonuçları sürekli yaşamak istemiyor isek; O halde, çözüm fırsatlarını kaçırmadan, bir an evvel sorumluluklarımızı harekete geçirmek zorundayız.

  Toplum tarafından sağlıklı yaşanabilir bir dünya için, ciddi bir çaba sarf edilmedikçe çevre sorunlarından kaçamayacağımızın bilincinde olarak, hepimizin yüreğinde doğa sevgisi tomurcuklarının yeşerdiğine inanıyor ve bu inançla, çevre eğitiminin önemini vurgulayan, işbirliğinden yana çalışmalar içinde bulunuyoruz.

  İnsanın, insanlığını aramasına yol gösteren, ona ışık tutan ve onu aydınlatan “Eğitim”; bilgi iletişim çağına hızla girdiğimiz son yıllarda; ülkemizde olduğu gibi dünyanın da,“Çevre” ile birlikte başlıca konusu olmuştur.

  Çevre rehberlik çalışmalarının dosyalarla sınırlı kalmayıp pratik uygulamalı etkinliklerle çevre çalışmalarında gösterilebilecek performans, ekibe sunulabilen imkanlar ölçüsünde olabilecektir. güzel adresidir.
  Nezahat Gökyiğit Botanik bahçasşi pratik eğitimin en
  MELEK SEVİL İRENGÜ
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.074 sn.