Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Evde Yengeçburger

13 Ekim 2009


Sünger Bob çizgi filmini izlemediyseniz hamburgere yengeçburger denmesini garipsemiş olabilirsiniz. Bizim evde o kadar çok yengeçburger deniyor ki neredeyse hamburger ismini garipsemeye başladım ben.

Çocuklara fast food kültürü yerleşmesin ve hamburgerin adını öğrenmesinler diye sanırım çizgi filmde öyle isimlendirmişler. Bu tür yiyecekleri nadiren tüketiyoruz, eğlence olsun diye bir akşam yemeğinde yengeçburger yapalım mı çocuklar dedim ve farklı bir akşam geçirmiş olduk. Bu da yengeçburger için hazırlık safhası:

İşin en zahmetli yanı patates kızartmak. O da olmazsa gerisi çok kolay. Hamburger köftelerini hazır dondurulmuş olarak almıştım. Daha önce kendi yaptığım köfteyle de denemiştim hamburger yapmayı, öyle de güzel oluyor.

İşte yengeçburger yerken özellikle izlediğimiz Sünger Bob'un "Tek Bir Isırık" bölümü:

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.061 sn.