Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Kartondan Korsan Şapkası

22 Aralık 2009


Ne zamandır oğlumla yaptığımız faaliyetler mutfak işlerinden ibaretti. Kek, sıcak çikolata, çikolatalı puding gibi şeyleri yapmaktan bıkınca bugün anne başka birşeyler yapalım seninle dedi. Birşeyler bizim evde craft faaliyetlerinin ismi oluyor.

www.kidscraftweekly.com sayfasını açıp hemen çabucak yapabileceğimiz bir şey aradım, korsan şapkasını buldum. Evde A4 büyüklüğünde kartonlar olduğu için PDF dosyasında verilen kalıbı biraz küçülttüm. Kalıbı kağıdı bilgisayar ekranına dayayıp çizerek aldım tabi. Neyseki kızımız uyanmadan yapıp bitirdik.

Birkaç gün önce Tarçın ve arkadaşları programında gemileri, kaptanları ve korsanları işlemişlerdi. Hatta Gülçin, Nurçin ve diğer karakterler korsancılık oynamışlardı. Ama korsanların kötü olduğunu anlamamıştı galiba.

Korsanlar he he he diye güler ve onlar gıcıktır biliyor musun dedim. Yani kötü gibi mi dedi, evet dedim. Ama ben kötü olmak istemiyorum dedi, zaten kötü değilsin ki sadece korsancılık oynıycaksın dedim. Kabul etti.

Bu linke tıklayıp açılan sayfada Carboard pirate hat yazan yere tıklayıp PDF dosyasına ulaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  • busra 02.01.2010 tarihinde dedi ki :
    kidscraftweekly sitesine girdim. arama motoru yok sanırım.korsan şapkasını bulamadım.ne yapayım?

    BÜŞRA: yazının en altında tam linkini vermiştim, görmediniz herhalde. BU LİNKE yazan yere tıklayın.
    burçin
    Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.058 sn.