Ekleyen : busra
Tarih : 2009.12.22 00:00:00
Sanat çalışmaları

Kartondan Korsan ŞapkasıNe zamandır oğlumla yaptığımız faaliyetler mutfak işlerinden ibaretti. Kek, sıcak çikolata, çikolatalı puding gibi şeyleri yapmaktan bıkınca bugün anne başka birşeyler yapalım seninle dedi. Birşeyler bizim evde craft faaliyetlerinin ismi oluyor.

www.kidscraftweekly.com sayfasını açıp hemen çabucak yapabileceğimiz bir şey aradım, korsan şapkasını buldum. Evde A4 büyüklüğünde kartonlar olduğu için PDF dosyasında verilen kalıbı biraz küçülttüm. Kalıbı kağıdı bilgisayar ekranına dayayıp çizerek aldım tabi. Neyseki kızımız uyanmadan yapıp bitirdik.

Birkaç gün önce Tarçın ve arkadaşları programında gemileri, kaptanları ve korsanları işlemişlerdi. Hatta Gülçin, Nurçin ve diğer karakterler korsancılık oynamışlardı. Ama korsanların kötü olduğunu anlamamıştı galiba.

Korsanlar he he he diye güler ve onlar gıcıktır biliyor musun dedim. Yani kötü gibi mi dedi, evet dedim. Ama ben kötü olmak istemiyorum dedi, zaten kötü değilsin ki sadece korsancılık oynıycaksın dedim. Kabul etti.

Bu linke tıklayıp açılan sayfada Carboard pirate hat yazan yere tıklayıp PDF dosyasına ulaşabilirsiniz.

Yorum yazmak için GİRİŞ »
6631
busra 2010.01.02 tarihinde dedi ki :
kidscraftweekly sitesine girdim. arama motoru yok sanırım.korsan şapkasını bulamadım.ne yapayım?

BÜŞRA: yazının en altında tam linkini vermiştim, görmediniz herhalde. BU LİNKE yazan yere tıklayın.
burçin
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

Kimliğini Bulmaya Çalışan Ev Hanımı Anne

Bir Gıda Boyası Hikayesi ve Sahte Gıdaları Tanımak