Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Uzay Gemisi

10 Şubat 2010


Efendim biz bu uzay gemisini geçen haftalarda yaptık ama epey vakit alan bir şey olduğunu anlayınca ruloları boyamadan yaptık, ve külah gibi olan sivri kısımlara da pek özenmedik. Fotoğrafını çektim çekicem derken haşatı çıktı çocukların elinde. Neyse ki gövde kısmı sağlam; yani 4 küçük ruloya giren ve büyük ruloya takılan iskelet kısmı yani.

Oyuncak yapıcaz diye sürekli kağıt havlu ve tuvalet rulosu biriktirdim. Bir gün uzay gemisini yeniden inşa edeceğiz iskeletin üstüne, vaktimiz müsait olursa Buzz Light Year renkleriyle yapacağız.. İskeletin yapılışı biraz karışık.

Faaliyetin kaynağı olan bu linkte kartondan yapılan iskeletin yapılışına bakabilirsiniz. Normal karton değil mukavva ya da artık kutuları kullanın sağlam olması için. Normal karton ince gelecekti, uğraştığınıza değmez.

Deneyin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  • busra 28.03.2011 tarihinde dedi ki :
    çok güzeldi çok hoşuma gitti harikaydı
    gizem
    Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.061 sn.