Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Riva Deresinde Piknik

17 Mayıs 2010


Birkaç gün önce katıldığım toplu piknikte eşimden daha önce çok methini duyduğum Riva'nın yeşilliğini ve Riva deresini tanıdım. Riva deresinin etrafında bir sürü tesis, çay bahçesi, mesire alanı vs. var.

Bizim gittiğimiz yer Değirmendere'de, sanırım Eyüb'ün Yeri diye bir yerdi. Cüzi bir ücret veriyorsunuz, yanıbaşınızda su deposu, çok yakında tuvalet ve 10 dk içinde sizin için yakılıp getirilen mangalda etlerinizi pişirip ballı bir piknik yapıyorsunuz. Oturduğumuz çardak tarzı yerin yanında da çocuklar için futbol sahası büyüklüğünde bir oyun alanı, kötü de olsa bir salıncak vardı.

Derede kayıkla ya da pedallı yunuslarla gezmek mümkün, ara sıra insanı şaşırtan en çok çocukların ilgisini çeken sürat motorları da geçiyor yanınızdan.

Yol Tarifi:

- Anadolu yakasında 2. Köprü yolundan Kavacık sapağından giriyorsunuz.

- Riva talelalarını takip ediyorsunuz.

- Acarkent, Zerzevatçı mah, Acar İstanbul Evlerini geçiyorsunuz.

- Sağa veren Değirmendere tabelasını görene kadar devam ediyorsunuz. (Şöförümüze Değirmendere tabelasını görene dek hiçbir şey demedik, dümdüz gitti hep Riva tabelalarını takip ederek. Değirmendere tabelasını görünce sağa girip, ilerledikçe solunuzda kalan Riva deresinin etrafındaki piknik yerlerini fark edeceksiniz)

Google map sağolsun yol tarifi veriyor hemen, mavi renkle işaretlenen yol takip ettiğimiz yol, B varış noktamız, resmin sol altında da Kavacık sapağından girişimizi görüyorsunuz.

Sağa döndüğümüz yeri daha yakından görüyorsunuz.

Bizim bulunduğumuz alanı tahmini B olarak işaretledim ama oradan 200-300 m önce bir yerlerde ya da arada olabilir. Daha ilerisi değildi sanırım.


Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • busra 11.10.2010 tarihinde dedi ki :
  bu hafta sonu oraya gitmeyi düşünüyoruz. buranın açık adresini veya telefon numarasını bilen varsa lütfen bildirebilir mi?
  mehmet apaydın
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 11.10.2010 tarihinde dedi ki :
  mehmet bey, telefon ya da açık adres bilmiyorum. bildiğim yol tarifini de yazıda ayrıntılı yazmıştım. umarım hava piknik için elverişli olur.
  büşra k.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.069 sn.