Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Gerçekten Çam Fıstığıymış

03 Kasım 2010


Antep fıstığı, çam fıstığı, şam fıstığı. Bu 3 fıstık birbirinin aynı mı, yoksa birbirine karıştırılan 3 ayrı şey mi bilmiyorum ama çam fıstığını artık öğrendim. Bizim evin yakınındaki bir sürü çam ağacının sadece kozalak gibi görünen meyveleri, aslında birer fıstık paketiymiş.

Geçen gün eşim getirmiş adamlar ağaçtan toplarken bir tane ona da vermişler. Ben de açtım hakikaten içinden kabuklu fıstıklar çıkıyor. Şu dolma, pilav ya da aşure gibi tatlılara katılanlardan.

Fıstıkları çıkarmak için epey güç harcamanız ve elinize yapışan şeylere katlanmanız gerekiyor. Çocuklarla birlikte çıkarırken epey eğlendik.

Bitki ve ağaçlarla ilgili birşeyler yapınca niye bu kadar seviniyorum ve ilgileniyorum bilemiyorum. Huzur doluyorum sanki.

Bulgurluda Ekşioğlu Mehmet sitesi etrafındaki bir çok çam ağacı böyle fıstıklı olanlardan. İlgilenenlere ya da çocuklara eğlence çıkarmak isteyenlere duyurulur.

Etiketler : çam fıstığı, fıstık,
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.095 sn.