Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Anaokulunda Kar Tanesi Yaptık

15 Aralık 2010


Bugün oğlumun sınıfında çocuklarla kar tanesi yaptık. Kar tanesi yapma hazırlıklarımı anlatmıştım. Çocukların ilgi gösterdigi ve sevdiği bir faaliyet oldu.

Önce nasıl yapacaklarını anlattım bir tanesini kendim yaptım. Sonra kağıtları dağıttım katladılar, kesme aşamasında tam bir karmaşa yaşandı. Olmuş mu, böyle mi, kesiyim mi sorularına cevap verirken yapamayanlara yardım ederken kafam karıştı.

Oğlum da o sırada kendi makasını isteyip bulamayınca, ona yardım edeyim diye elimdeki makasla onun kağıdını ben kestim. (Kafa karışıklığıyla yanlış yaptığımı az sonra anladım) Niye ben kestim diye ağlamaya başladı. Onun ağalamasıyla biraz uğraştım, Allah'tan çok uzatmadı. Kağıt katlanmış olduğu için iyi kesmeyen makaslar biraz sorun oldu. Bir de çocuklar her zaman kestikleri kalınlıkta kağıt olmadığını görünce yapamayacaklarını düşündüler sanırım. Yine de yardımsız yapanlar çoktu.

Kızlardan bazıları kağıtlardan bize bir kaç tane daha ver, evde de yapmak istiyoruz filan dediler. Öğretmen izin vermedi sanırım herkese yetmeyeceği için. Ben de tüm çocuklara annenotlari.com yazan kağıtlar dağıttım, bu kağıtarı anne babanıza verin bilgisayarla internetten bakabilirler. Aynısını yapmak isteyenler buradan alabilir dedim.

Gerçek boyu değil ama kayıt edip resim görüntüleme programındabüyütüp çıktı alabilirsiniz. Ya da ekrandan kopyalayabilirsiniz, nasıl yapılacağını çocuğunuz anlatır :)

Bunlar da bitmiş halleri:

Dikkatimi çeken en önemli şey de sessizliğiyle dikkat çeken çocukların faaliyeti çabucak yapması oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • busra 15.12.2010 tarihinde dedi ki :
  cok guzel olmus, benim de yapasim geldi inan :)
  kamer
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 16.12.2010 tarihinde dedi ki :
  çok beğendim,Zülfikar\'ın annensine teşekkür ederim.sınıf öğrencilerinden Eylül\'ün annesiyim.çok eğlendiklerini söyledi.

  Sevgili Eylül'ün annesi, ben teşekkür ederim, sevgiyle..
  halime okutucu
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 21.12.2010 tarihinde dedi ki :
  gerçekten çok güzel olmuş..sizi çok sevmiş oğlum ... enesin annesiyim.sevgiler....

  Teşekkür ederim, sevgiyle.
  neşe adıgüzel
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 25.12.2010 tarihinde dedi ki :
  çocuklar keserken zorlanmadı mı benim oğlum 4 yaşında yapabilir mi acaba. daha kolay olanı yok mu
  elif aslı
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.061 sn.