Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

FiskoBirlik Fındık Ezmesi

05 Eylül 2011


İki gün önce bayram tatilinden döndük. Market alışverişimzi yaparken kahvaltıda sofra klasiğimiz olan Fiskobirlik'in fındık ezmesini elime aldım ve eşime "sitede bunu tanıtacağım artık" dedim.

Çikolatalı fındık kreması denilen ..tella, ..kella, ..kokrem, ..relle gibi ürünlerden alsam mı diye düşünüp etiketini okuduktan sonra vazgeçip, defalarca fiskobirlik fındık ezmesi almışlığım olmuştur. Artık bu ürünü iyice benimsedik.

Çikolatalı fındık kreması ürünlerinde fındık oranı ya %5 tir, ya 8, ya 10, yada %13. Yüzde %13 filansa kocaman kocaman yazarak gösterirler. İçindeki gıda mühendisi değilsek anlayamayacağımız bir sürü kimyasal madde de cabası tabi.

Bildiğiniz krem fındık ezmelerinde ise fındık oranı % 20 ya da 30 dur. Bir markanın sattığı %40 fındık içeren ürüne rastlamıştım en fazla.Fiskobirlik'in fındık ezmesinde ise % 70 fındık var. Ve içinde diğerleri gibi kimyasallar yok. Bu fındık ezmesi krem kıvamında değil yalnız. Biraz pütürlü gibi. Diğerlerinden en büyük farkı dabu. Ama tadı çok hoş.


İçinde şeker var, bilemiyorum ama mısır şekeri de olabilir. Kusursuz bir ürün değil. Keşke şekerli ürünleri tavsiye etmeseniz gibi yorumlar geliyor bazen. Çocuğunuza çikolata ya da çikolatalı fındık kreması hiç yedirmiyorsanız böyle söylemeye hakkınız var tabi. Ama ..kokrem, ..kella gibi ürünlerin çocuklara nasıl sürekli yedirildiğini gördükçe şaşıyorum, sizlere Fiskobirlik Fındık Ezmesini tavsiye etmekle harbiden iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum.

Fiyat tabi çocuklara nedense bol bol yedirilen ..tella, ..relle'ler gibi ucuz değil. Ondan 3-4 tane aldığınız paraya bundan 1 tane alabiliyorsunuz. Elbetteki değer...

Mutlaka deneyin. (Fiskobirlik'in yeni çıkan fiskokrem diye bir ürünü daha var, onunla karıştırmayın ama. Fiskokrem krem kıvamında birşey)

Ha unutmadan, Fiskobirlik'ten sponsorluk almış değilim...
Ülkemizdeki fındığın toplanmasında aktif, televizyon reklamlarıyla tanıtılmayan, devletimizin böyle bir kurumunun reklamını daha çok yapabilsem keşke.
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • rumeysa 07.09.2011 tarihinde dedi ki :
  merhaba büşra hanım tavsiyeniz için teşekürler.konu hazır gıda olunca bizde ailecek dikkat etmeye çalışıyoruz.size bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim oğlum 1.sınıfa başlıyor okula gidince hep kantinden canımın istediğini alır yerim diyor.bizde harçlık vermeyiz felan satılanlar sağlığına zararlı gibi şeyler söylüyoruz.nasıl konuşalım harçlık verme konusunda ne yapalım parayı hangi sıklıkta verelim
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 08.09.2011 tarihinde dedi ki :
  açıkçası bu konuda bir bilgim yok. şöyle yapmak iyi ya da bu iyi değil diyemem. benim oğlum da bu yıl başlıyor ilkokula. yaşadığımız şeyleri sitede paylaşacağım. harçlık konusunda bir fikir oluşursa onu da yazarım inş.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 08.09.2011 tarihinde dedi ki :
  sevgil rumeysa anne, yorumunuzu daha dikkatli olduğumda şunu anladım, çocuğa sağlıklı ve sağlıksız gıdalarla ilgili bilinç oluşturmak yerine, çocuğun iradesini elinden alarak korumaya çalışmışsınız gibi geldi. böyle bir durumda kim olsa eline fırsat geçince canımın istediğini yiyeceğim demek ister. sorununuz harçlıkla ilgili değil, çocuğun kendini özgür hissetmemesiyle ilgili sanırım. evde ara sıra istediği şeyleri alırsanız okulda sürekli almasına engel olmak için bir adım olabilir.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.033 sn.