Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

-Anne Canım Sıkıldı -Sıkı Can İyidir Çabuk Çıkmaz

31 Ekim 2011


Büyüklerimiz bize derlerdi ya canımız sıkıldı deyince "Sıkı can iyidir çabuk çıkmaz" diye. Bu saçma lafı söylememeye çalışıyorum, "hmm canın sıkıldı" diyorum ama bir gün sabrımı kaybedeceğim.

Oğlum(7 yaş) çok sık söylüyor "anne canım çok sıkıldı" lafını. Özellikle de hafta sonu. Hafta içi okul ve ödevler onu epey oyalıyor.

Hafta sonu erkenden kalkıp (her zaman erken kalkıyorlar) öğlene kadar kardeşiyle oyun oynama, film izleme, okuma vs her bir yapacağını bitirip başlıyor tekrarlamaya:

"Anne canım sıkıldı"

Bu sözü duymaktan benim de canım sıkılıyor :(

Etiketler : çocuk, 6+ YAŞ,
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  • zeyneb 31.10.2011 tarihinde dedi ki :
    Bu yaştaki çocukların ortak problemi.Kızım 2. sınıfa gidiyor.Geçen yıl çok bıkkınlık getirmişti banada bu laf.Ne çözüm söylersen söyle hayır yapmak istemiyorum yada yine de canım sıkılıyor diyordu.Tabi dışarı çıkmak hariç.ama bunu ona anlatmaya kalksan yani herzaman dışarı çıkılamıyacağını, anlamıyorlar.Be sene biraz azalttı.Sabır:))tabi hepimize
    Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.058 sn.