Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Erkek Çocuklarda Yapışma Sorunu

25 Kasım 2011


Oğlumun (6,5 yaş) eli sürekli oraya gidiyor. Ciddi bir yapışma sorunu var. Daha doğrusu yapışma değil de değme. Gayet güzel kurulamayı öğrendi, ılsak kalmıyor, bazen pudra da döküyoruz. Ama yapışma filan olmasa da değiyor diye sürekli eliyle ayırıyor. Ne neye değiyor anladınız. Çubuk torbalara.

Ya bazen misafir erkek çocuklarının çişini yaptırdığımda filan bakıyorum çocuk iyice kurulamadığı halde hiç rahatsız olmuyor, eli oraya gitmiyor hayret ediyorum ne güzel diye.

Ya bizim oğlan çok hassas, azıcık birşey onun dünyasında büyük oluyor. Ya da derisi çok hassas bilemiyorum, gerçekten çok rahatsız bir his yaşıyor.

Normal kilot yerine baksır tipi birşey aldık. Anne 2 sorun vardı şimdi 1'e indi dedi. Yani kilota değmesi de rahatsız ediyormuş, boksırda o sorun kaybolmuş. Ama geçmedi.

Herkes doktora götür filan diyor, ağrı sızı birşey yok ki. Çocuk değmesinden rahatsız oluyor. Bilemedim ne yapsam.Etiketler : erkek çocuk,
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • canancapyilmaz 27.11.2011 tarihinde dedi ki :
  acaba bir kere uyarıldı da sonra dikkatini çekmiş olabilir mi? dikkatini dağıtmaya yönelik birşeyler yapsanız mesela yeni bir oyun oynama furyası başlatsanız evde yani değişik bir hava esse evde de öylece unutup gitse nasıl olur. eğer fiziksel bir rahatsızlık yoksa bu şekilde bir hareketle unutturulması iyidir diye düşünüyorum.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 28.11.2011 tarihinde dedi ki :
  sağol deneyeceğim evet. bir de sürekli hatırlatmak yerine hiç hatırlatmamak daha iyi olacak galiba, hatırlatınca unutması mümkün değil. senin yorumundan bu fikri de çıkardım biraz.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • balbocegi 29.11.2011 tarihinde dedi ki :
  Belkide bu bı tür aliskanliktir, Arkadaşın dediği gibi oyunlarla falan unutturmak lazım.. Ama siz yinede bı doktora götürün.. Umarım hersey yoluna girer.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.031 sn.