Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Kadın Nedir?

30 Kasım 2011

Sema Maraşlı'nın bu haftaki yazısı hoşuma gitti. Kadın nedir? sorusu cevabı muamma bir soru. Erkek nedir diye sorsanız kolayca cevap verebilirsiniz. Hoşlandığı ve hoşlanmadığı belli başlı şeyler vardır. Tanımlayabilirsiniz.

Ama kadın öyle değil. Bu yazıda kadının ne olduğuna dair bir nebze cevap var:

Kadın=Duygudur. Kadınlar için duygular, gerçeklerden daha önemlidir. Bu yüzden duygularının dikkate alınmasını isterler. Kadınlar duygusal bir koca değil, duygularına saygılı olan koca isterler. Çok duygusal erkekler kadınları bir süre sonra bunaltır. Kadın, erkeğin onun duygularını dinlemesini ve anlamasını bekler. Yoksa erkeğin kendi duygularını uzun uzun anlatmasını değil. Kadınlar, kınanmadan ve suçlanmadan rahat rahat ağlayabilmek ister. Duygularını paylaşmak ister.


Tamamı:

http://www.haber7.com/haber/20111128/Kadin-nedir.php
Etiketler : kadın, kadın olmak,
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.062 sn.