Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

4-5 Yaş Örgü Kız Çocuk Yeleği

18 Şubat 2012

Kızıma ördüğüm yeleklerden birisi ip yetmediği için yarım kalmıştı, sonunda bitti.Bu şekilde bir dikdörtgen örüyorsunuz. Kol kısımlarını boşluk bırakarak yapıyorsunuz. Yakada ip için delikler bırakıyorsunuz. Ve kenarlarını tığ şiş ile süslüyorsunuz. Deliklerden geçireceğiniz ipi de yaptınız mı tamam.Örgüye yeni başlayanlar kolayca örebilir. Yalnız küçük bebeklere örecekseniz ince bir ip ve ince şişle örmeniz daha iyi olur. Yaka kısmındaki kıvrımlar çok büyük olursa küçük bebeklerde kaba durabilir. Kızıma 1 yaş için hediye gelen bir yeleğin aynısına bakarak ördüm. O yelek epey inceydi, çok rahat kullanmıştım.


Kızım 4,5 yaşında, 5-6 yaş için olsun diye azıcık bol olsun dedim. Ütüleyince bir açıldı bir açıldı inanamadım dizine geldi, 7-8 yaş için gibi oldu, zorlasam bana bile olacak neredeyse.

Ütüleyince genişleme payını da dikkate alarak örersiniz.
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.061 sn.