Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Etekten Çocuk Elbisesi

10 Mart 2012
Eteğimin uç kısmında el kadar kocaman bir çay lekesi vardı bir türlü çıkmadı, kumaş da eski değildi az giyilmişti. Napsam diye düşünürken, yakın zamanda hediye gelen dikiş makinamla siftah yapayım bir şeyler dikeyim dedim. Elimin pası gitsin, çok fazla özenmeme gerek kalmaz dedim. Özene bezene kumaş alınca yanlış birşey yapıp kumaşı mahv ederim diye kaygılı dikiyorum.

Eteği ceplerin bir karış altından kestim, kendime evde giymek için kiloş tarzı bir mini çıkmış oldu. Etek kısmını makinayla geçtim sadece.

Kalan alt parçalardan da kızıma şöyle bir elbise diktim.Kalıp kullanmadım. Başka bir elbiseyi alıp üstüne parçaları koyup göz kararı kestim. Kumaşı rahat kullanmanın rahatlığı işte :) Eteğimin parçalı olması da modelde işe yaradı. İlk hali bu.Kalan parçalardan da çanta, toka, filan uydururum. Kız çocuklarını sevindirmek kolay :)
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.031 sn.