Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Yemek Yapma Derdi

31 Mart 2012

Taa 9 Mart'ta Facebook sayfasında şöyle yazmıştım:

Sabah erkenden yemeğini yapıp, bütün gün "akşama ne pişirecem" diye düşünmeyen hatunlardan olmak istiyorum.

Altındaki yorumlarda, böyle olmanın çok rahat olduğunu söyleyen tavsiye edenler, ben de öyle olmak istiyorum diyenler var. Geç yapmanın daha sağlıklı olduğundan bahis var, yemek sabahtan akşama kadar bekleyince besin değeri ölüyor çünkü.

Benim derdim sadece yemek yapmak değil, yaptığım yemeği iştahla yiyememek olduğu için daha bir isteksizim, daha önce bahs etmiştim. Belki yapınca ben de yiyeceğim duygum olsa şevkim gelir ama olmuyor işte. Başkasının yapması, benim kokuyu hiç duymamam lazım iştahla yemek yiyebilmem için. Tabi bu bana özel bir sorun.

Hele çocuklar acıkmışsa ben hala birşey yapmamışssam çok kötü hissediyorum kendimi. Bildiğiniz "ne kötü bir anneyim ben" sendromu yani. Çocuklar acıkmış ben "halaaa" birşey yapmamışım duygusu.

Of.

Çözüm bulamıyorum. Eşim de yemeye meraklı bir adam değil. Ama yemek yememiz lazım, acıkıyoruz. Ve bunun için benim yemek yapmam lazım. Allah böyle yaratmış bizi, acıkan varlıklarız.

Eskiden haftalık yemek listesi yapardım, yine öyle mi yapsam. En son 2010'da yapmışım. Başka çözüm gelmiyor aklıma.

Ara sıra dışarıda yemek, bazı akşamlar hazırlarla geçiştirmek falan tamam biraz rahatlatıyor ama işi çözmüyor işte.

Siz nasıl yapıyorsunuz?
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  • eminemre 01.04.2012 tarihinde dedi ki :
    off off bende dert sadece bendedir diye düşünüyordum herkeste vamış meğer nefret ediyorum mutfak işlerinden
    Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.057 sn.