Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Baharla Gelen Enerji

09 Nisan 2012

Sanırım her bahar içimde taze bir spor yapma isteği doğuyor. Baharla birlikte gelen enerjiyi insan kaldıramazsa karşılayamazsa yorgunluk, kaldırabilirse dinçlik oluyor sanki. Bütün kainatın hareketine ve uyanışına uyum sağlayabilmek için spor yapmak gerekiyor biraz.

Benim durumumsa bu sefer farklı, kilo almak için de spor yapıyorum biraz. Çünkü halsizlik durumum vahim.

Yemedikçe zayıflıyorum, zayıfladıkça güçten düşüyorum, güçten düştükçe kolumu kaldıracak halim kalmıyor ve her yerim çok fazla ağrıyor.

Spor yapınca vücutta kan dolaşımı hızlanıyor ve iştah açılıyor. Sabahları basit egzersiz hareketleri yapıyorum. Makas, bel kıvırma gibi. Önceki yıllar spor yapmak benim için eğlenceydi, artık ihtiyaç. Biraz canlanıyorum.

Aslında içimde acaip derece birşeyler yapma isteği var. Baharla gelen enerjinin hepsini toplayasım var. Şuraya da gideyim oraya da, şu daveti kaçırmayayım, şu konuda da bir yazı yazayım, çocuklarla şunu yapalım vs. Hele bir de erken kalkınca manyak gibi birşeyler yapma enerjisiyle kalkıyorum. Ama beden güçsüz kalınca onca şey daha çok yoruyor.

Her sabah sırt ağrıları, kol bacak kasılmaları ile yataktan kalkıyorum. Eşime spam maille gelen reklam sayesinde şu sırt yeleğiyle tanışmıştık. İlaç gibi geldi. Bir kaç gün takmayayım sırt ağrılarımdan yaşlılar gibi enin ediyorum. Bir de benim gibi uzun boylu insanların genel sorunu sırtın kamburluğa meyli 30'lu yaşlarda durduramazsan yerleşiyor. Onun için de uğraşıyorum. Bu yeleğin faydası oluyor.

Baharı çok seviyorum. Böyle yorgun, aciz, miskin, sırt ağrılı, bel ağrılı karşılamak istemiyorum. Önceki yıllarda olduğu gibi zıplayarak, koşarak karşılamak istiyorum. Bedenimi biraz canlandırmam lazım. Dua edin bana lütfen.

Etiketler : bahar, egzersiz, spor, kadın,
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • esrates 09.04.2012 tarihinde dedi ki :
  hepimize iyi gelsin bu bahar. Kış o kadar çetin geçti ki, çok özledik onu çok...
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • kamer 09.04.2012 tarihinde dedi ki :
  gelince ben de alayim bu yelekten. emzirirken daha da egiliyorum su gunlerde.

  guneste bir sey var.. cok ozel, cok guzel.. herkesi umumen mutlu eden, herkese iyi gelen bir sir. ilkbahari da ozel kilan..
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • 63055 13.04.2012 tarihinde dedi ki :
  Rabbim öyle bir şifa versin ki rahatsızlığınızdan zerre miktarı birşey kalmasın inşallah.Hep dinç kalın bir ömür boyu.Çünkü yazılarınızda bize şifa gibi geliyor.(Tavsiye ettiğiniz yelekten aldım. 6 aylık bebeğim olduğu için emzirmeden dolayı sırt ağrılarım çok oluyordu.Dik durmayı sağlıyor gerçekten.Ayrıca plates in sırt ağrısı hareketlerini de tavsiye ederim ve Kamer hanım gibi GÜNEŞİ....:)))
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
   busra 16.04.2012 tarihinde dedi ki :
   hadi ya, 6 aylık bebeğiniz mi var? Allah bağışlasın, analı babalı büyütsün. bütün eski takipçilerin bebeği olmuş benim haberim yok :) dualarınıza amin derim. Allah hepimize sağlık sıhhat versin hayırlısıyla, hayırlı işler yapalım inşallah. Öpüyorum.
   63055 17.04.2012 tarihinde dedi ki :
   Teşekkür ederim Büşra Hanım.Sizin duanıza da binlerce amiiiin.:))
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.057 sn.