Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Çocuk Oyun Siteleri

17 Mayıs 2012

Bazen evde bazen dışarıda "aman çocuk beni rahat bıraksın diye önüne bir ekran koyup çizgi film açmak" kimimizin ayıpladığı kimimizin yaptığı birşey.

Ben ayıplayanların da sonradan ayıpladıkları şeyi yaptığını görünce bir "büyük konuşmama" dersi daha çıkarıyorum.

Çocukların bilgisayar ve ekran başında durmalarıyla ilgili sınırlar koysak da, neticede bilgisayar başında duruyorlar.

Evet günde 2 en fazla 3 saat ekran başında olabilirler fazlası zarar. Çoğumuz kaygılıyız.

Ekran başında geçen süreyi hep az tutmaya çalışan anneler olmaya çalışmakla birlikte, bu 2-3 saatlik zaman dilimini daha kaliteli hale getirmek için kaliteli çocuk sitelerini birbirimizle paylaşabiliriz.

Beni en sinir eden şey, oyun sitelerinde vırt zırt ordan burdan şurdan reklam çıkması. Hele bir de çocuk için uygunsuz reklamlarsa iyice sinir bozuyor. Reklamsız Türkçe oyun sitesi bulmak zor, bulan bana da haber versin.

Trt çocuk, bugünçocuk gibi siteleri çoğumuz biliyoruz.

Benim size önermek istediğim şöyle siteler de var: www.poissonrouge.com

Her yaşa hitap edecek çok değişik oyunlar var. Şunun gibi sayı birleştirmeceyle oluşan şekiller bile var:

http://www.poissonrouge.com/dottodot/

Böyle reklamsız site biliyorsanız haberdar edin bizi, onu, bunu, şunu, herkesi.
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • emine 18.05.2012 tarihinde dedi ki :
  bizde tv de yok bilgisayar oyunuda.oğlum 5 yaşında kızım 21 aylık.büyük faydalarını görüyorum fakat çocuklar istiyor bu gibi şeyleri başka yerde gördüklerinde.bende elştiriririm annelerin tv yi çocuk bakıcısı olrak kullanmalarını acaba bu kınamak mı yoksa yanlış bir şeyi konuşmak mı.yoruma açık....
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • sseeddaa 18.05.2012 tarihinde dedi ki :
  bizde de son 1 haftadır tv siz yaşama denemeleri var ama sanırım sonuç başarısız olacak.çünkü 1 kızım var 4 yaşında ve kreşe de gitmesine rağmen bir türlü kendi başına oyun kurma ve kendi kendine oyalanma gibi bir durumu hiç olmuyor.belki tek çocuk olmasından dolayı da çok sıkılıyor. çevremizde de git gel yapacağımız kimse de yok sürekli bu şekilde de zaman geçiremeyiz zaten.tv yoksa sürekli onunla oynamak ilgilenmek faaliyet yapmak durumunda kalıyorum.her anımı onunla geçirmem de mümkün olmuyor,üzülerek itiraf ediyorumki kısıtlamalı da olsa tv yi tekrar açmaktan başka çare bulamıyorum.bu konuda bi öneriniz olursa sevinirim.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • fkoksal 19.05.2012 tarihinde dedi ki :
  ben bir kaç tane oyun cd si almıştım. 5 ve 7 yaşındalar şu anda. zaman zaman internetten oyun açar mısın diye ısrar ediyorlar. gittiğimiz yerlerde falan gördüler. ben şimdilik intetrnet oyunlarını hiç açmama taraftarıyım. bu yaşa hitap eden oyunlar çok masum ama yaş ilerledikçe internet oyunlarının tiryakilik yapma ihtimali çok fazla. çocuklar büyüyünce buna ne kadar engel olabileceğim bilmiyorum ama şu anki fikrim bu yönde. çocuklara çizgi film ve oyunlardan başka şeylerin güzel olabileceğini göstermek, bunun yollarını aramak lazım heralde. bu yüzden çocukları spora, sanatsal faaliyetlere yönlendirmek lazım diye düşünüyorum. çizgi film vs bizim işimize geliyor; çünkü hiçbir hazırlık, katılım yapmamız gerekmiyor. sınırlı bir vakit verdiğim halde bazen çok suçluluk hissediyorum bu konuda. çünkü çizgi filmler kanalıyla belli bir dünya görüşü akıyor çocukların beynine.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.031 sn.