Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

İşte Çocuğumuza Verdiğimiz Uyku Eğitimlerinin Zararları...!

22 Aralık 2012
Hangimiz çocuğumuzun kendisini daha güvensiz, çaresiz, huzursuz hissedeceğini bile bile ona bir eğitim vermeye kalkarız?

Bence son zamanlardaki en büyük sorun; çalışan annelerin artmasıyla, anneyi daha rahat ettirecek sistemler ön plana çıkarken çocuğun güven ortamı ve huzurunun biraz ihmal edilmesi...

Kucağa alışmasın, ayakta sallamaya alışmasın derken şimdi de uyku eğitimi!

Peki uyku eğitiminin zararları nelerdir?

Okumak için:

http://www.pi.web.tr/uyku-egitimi/

Yazıyı kendi blogumda da yayınladım.

http://kadinnkadina.blogspot.com/2012/12/uyku-egitiminin-zararlari.htmlBunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • egemine 24.03.2013 tarihinde dedi ki :
  merhaba..benim 2.5 yaşında oğlum var.oğlum ayakta sallayarak uyuyor.uyumayı çok zor kabul ediyor bazen tehditle,ayrıca onu uyutmam en az 40 dk sürüyor.gece her uyandığındığında ayak istiyor ben de uyusun diye sallıyorm.ama bugün oğlumu kendi kendine uyutmaya bıraktım.normalde benimle uyurdu yine yatak odasında yatakda bıraktım onu bende kapının önünde bekledim,kapıyı kapatmadım korkar diye çünkü bazı şeylerden korkuyor ve hiç tek uyumadı oda da neyse ağlaya ağlaya da olsa 2 saat sonra kendisi uyudu ben hala kapıdayım tabi.2. kez uyuması 40 dk aldı yine itiraz etti tabi kapıyı kapatmayı denedim istemiyor.benim düşüncem önce tek başına uyumaya alışsın zamanla kapıyı kapatıp onu uyumaya bırakırım diye düşünüyordum ama doğru mu yapıyorm bilmiyorm sürekli beni kapıda istermi doğru yöntem mi bu ama yanlız da bırakamam ki korkar çünkü ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorm.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
   cgdsgamze 06.04.2013 tarihinde dedi ki :
   nacizane görüşüm kapıyı kapatmayın bence kesinlikle... çok korkabilir ve kendisini terkedilmiş yalnız bırakılmış hissedebilir hele ki oğlunuz zaten bazı şeylerden korkuyormuş. kötü etkilenmesin. zamanla biraz daha geride bekleyin, sizi göremesin mesela ama ağlarsa öksürerek falan orada olduğunuzu hissettirebilirsiniz.zamanla alışır. bir de kendi giyilmiş bir tişörtünüzü verin yanına. kokunuzla sakinleşebilir belki.
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.067 sn.