Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Bazı Doğum Sancıları Gerçek Değil Yalancıymış

09 Şubat 2013
2 gündür yaşadığım sancılar meğer yalancıymış. Hafta sonu bebek kucağımda olacak diye epey hayal kurmuştum oysa ki.

7 Şubat Perşembe gecesi 12 gibi yatmıştım. Belimde hafif kramplar hissetmeye başladım. Bir türlü geçmiyor devam ediyorlardı. 01:30 gibi kalktım, meyve yedim. Geçer mi diye bekledim. Geçmiyor, aralıklı olarak devam ediyordu.

Sabaha kadar eşime birşey söylemedim. Kahvaltı ederken yine tekrar edince, bugün işe gitme istersen dedim anlattım. Kramp girdikçe saatlari not etmeye başladım. Kramplar yarım saat- 45 dk. da bir geliyordu.

Sıklaşır mı şiddeti artar mı diye bekledik, bir türlü sıklaşmadı. Saat 16:00 gibi çok şiddetli bir sancı girdi. Belim karnım kasıklarım, birden ağrı ve kasılmadan sıkıştı. Ay dedim ben kesin bu gece hastaneye gidip 24 saat içinde doğuracağım.

Amma velakin bekle bekle, ne bir daha öyle şiddetli bir sancı geldi. ne de aralıklar arttı.

Gerçek doğum sancılarının giderek sıklaştığını ve şiddetin sürekli arttığını biliyorum. Ama yine de başlagıçta böyle düzensiz gelebilir diye düşündüm.

Gece yatana kadar hiç şiddetli sancı gelmeyince, ve gitgide 1- 1,5 saat aralıklarla gelmeye başlayınca bu gece evdeyiz herhalde dedik.

Gece güzelce uyudum. Hatta kendimi o kadar enerjik hissettim ki, 3 kere tuvalete kalktığımda hiç hamile değilmişim gibi zorlanmadan kalktım.

Bu sabah (Cumartesi) uyanırken belimde hafif bir sancı var gibi yok gibi birşeydi.

Ama sonra saatler geçtiği halde hiç sancı kramp birşey gelmedi. Şu an saat 16:00.

Yani tamamen geçti galiba. Bunlar bildiğin Brakston Hicks kasılmalarıymış..

Hadi geldi gelecek diye bekleyişe girdikten sonra sancıların bıçakla keser gibi durması garip bir his.

Öğlen dışarı çıktık çocuklarla gezdik dolaştık biraz. Yürüdüm ettim yine sancı filan olmadı.

Doktora gitmeye acaip korkuyorum, sancıyı basıp 2 saatte şak diye doğurtmak için ikna ederler diye. Önceki 2 doğumda suni sancı verilmişti, kısa sürede doğurmuştum.

Kendilerine kolaylık olduğu için doktorlar şak diye doğurtmayı seviyorlar. Onlar da kendilerince haklı.

Ama sentetik hormon olan suni sancının bebeğe ve anneye verdiği zararlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bu doğumda kendi sancımla doğal fıtrî seyrinde gelişsin herşey istiyorum. Hem de suni sancı çok acılı oluyor.


Perşembe akşamı başlayan krampların o gece içtiğim ada çayından olduğundan şüphelendik bir de.

Hamileler çok içmemeli, rahim kasılmalarını arttırabilir yazıyor her yerde.

Bir kupa içtim, az tanımına mı girer çok tanımına mı bilemedim. Kuvvetli bir çay idi, sallama çay filan değil bitkiyi kaynamış suya koyup ıhlamur gibi hazırlamıştık.

Suni sancı yerine ada çayı içeyim 40. haftayı doldurunca diye formül geliştirdim sadece şimdilik :)

4 gün önceki kontrolümüzde doktor, bebek oldukça büyük her an doğacak gibi duruyor dedi. Çarşamba sabah çağırdı, muayene ederiz doğum başlamışsa suni sancı veririz doğurursun dedi.

Çarşamba gitmemeliyim, kendi seyrini beklemeliyim, nolur Allahım bu sefer kendi sancımla doğurayım diye dua edip duruyorum.

Yarın 38. haftamız bitiyor.

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler...
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • 63055 10.02.2013 tarihinde dedi ki :
  Rabbim gönlünüzdeki gibi bir doğum nasip etsin Büşra hanım.Duamdasınız.Hurma da yemeyi unutmayın.Hz.Meryem(r.a) gibi.:)
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
   busra 11.02.2013 tarihinde dedi ki :
   Amin çok sağolunn. Dualar için Allah razı olsun, ettiğiniz duaların kat kat hayırlısını sizin hakkınızda da kabul etsin inşallah.

   Hurma yemeliyim evet :)
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.079 sn.