Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Oyuncu Zeynep

19 Ocak 2015

Elif Zeynep tam bir oyun canlısı çok tatlı, çok bıdık bir şey oldu. Allahım seneye bu halleri kalmayacak diyerek, fırsat bu fırsat beni neşelendirme potansiyelini değerlendiriyorum çocuğun. Sabahları yataktan çıkmadan leylek leylek havada oynuyoruz bazen, altını almadan önce benden kaçmaca yapıyor ben de onu yakalıyorum. Nasıl öpüyorum defalarca nasıl mıncıklıyorum, nasıl yuvarlanıyoruz nasıl çığlık çığlığa seviyorum görmeyin, gerçekten görmeyin beni deli filan zannedebilirsiniz.

Şimdi bu biraz büyüdü aklı gelmeye başladı ya, geçen sabah ben yatakta uyanma çabası verirken, yanıma geldi yatağa çıktı. Öksürdüm, boğazımda gıcık vardı, bu naptı dersiniz? Sırtıma vurdu eliyle ve 'lela lela' dedi.

Nee, yoksa sen sırta vurup helal demeyi mi öğrendin kız diyerek hepimiz gözleri pörtlettik. Acaba biliyor mu gerçekten diye ben bir daha öksürdüm, bu bir daha sırtıma vurup 'lela lela' demez mi, ay bir gevşedik bir gülüştük öteki çocuklar da gelmişti o sıra. Sanki bize bir hazine bağışlamışlar...

Sonra geçen bir gün ailece arabayla bir yere gidiyoruz. Arkada iki yanda öteki çocuklar, Zeynep de ortada oto koltuğunda, baktığı yerden yolu görebiliyor. Bu ara sıra hoppa, hoppa diyor. Gayet neşeli ve böyle ağzını yaya yaya gülerek, gözlerinin içi parlayarak.

Bir de baktık ki hani yolda giderken hız kesici tümsekler olur da onlara gelince yavaşlarsın üstünden geçersin ya, bu hız engellerini görüyormuş karşıdan, tam biz üzerinden zıplarcasına geçmeye yaklaşırken 'hoppaaa' diyormuş. Daha önce babası öğretmişti unutmamış. Kaçar mı bu eğlence, tam engellerin üzerine gelirken hepimiz koro halinde Zeynep'le beraber hoppaaa diye bağırarak geçtik, bu dünyada yapılması gereken en önemli şeylerden biri buydu dercesine..

Dün akşam baktım Zeynep kafasına takke takmış, eğiliyor secde ruku yapıyor. Büyüklerden bu manzarayı görmeye alışkın olduğum için pek de şaşırmadım, sonra bir baktım ki ava ti ti diyor her harekette. Meğer Allahuekber diyormuş, makamını da tam tutturuyor ses vurgularını çekmiş yerleştirmiş bak sen. Çocuğun üzerine atlayıp şapur şupur öpmeye başlamadan hemen kayıt aldım tabi.

Şunu da yazmazsam olmaz, beni seni çok seviyorum biliyon mu kız diyordum ona, artık bunun ne manaya geldiğini anlamaya başladı. Böyle dediğim zaman gözlerini edalı edalı açıp kapatıyor, burnunu büzüştürerek gülüyor ve sinsi sinsi bakıyor bana. Yani ben biliyorum bunu ve çok mutlu oluyorum der gibi.

Çok iyi geliyor bunlar bana ve ona, ve hepimize.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.116 sn.