Genel

Bu Bir Devrim, Oğlum Artık Dışarıda Oynuyor

Apartmanımızın dahadoğrusu çok yakın olduğumuz yan apartmanın önünde oynayan çocuklar girip çıkarken oğlumu gördüklerinde hep davet ederlerdi, gel oyna yukarı çıkma diye. Ama oğlum benden ayrılmak istemediği için benimle yukarı gelirdi.

2 gün önce bir sabah oğlum "anne attaya gidiyom" dedi bana. Aslında attaya gidelim demek istemişti ama ben anlamazlıktan geldim ve iyi git dedim. Ben olmadan gideceksin ama..

Oyuncak arabalarını bir torbaya koyduk, ayakkabılarını giydi, ama aşağı yalnız inmeye korktu. O sırada üst kattan aşağıya inen teyzeye rica ettim, onunla indi.

Ara sıra balkondan konrtol ediyorum 15-20 dk da bir, çişi gelince eve alıyorum sonra tekrar iniyor. Daha ilk günlerde günde en az 4-5 saatini dışarıda geçirmeye başladı.

Başlarında duran ve ağabeylik görevini çok iyi yapan, küçüklere bakan 5 ve 6 yaşında iki büyük erkek çocuk var. 2 yaşında çok tatlı bilmiş bir kız, 3 ve 4 yaşlarında iki kız daha ve 2 yaşında biraz bebek takılan bir erkek çocuğu var. Oğlum genelde 4-5 yaşındaki büyük erkek çocuklarıyla oynuyor ve 2 yaşındaki çok bilmiş kızla. oğlum da 3 yaşını 3 ay geçti..

Toplam 7-8 kişiler. Etrafları 4 taraftan kapalı, bir tarafları apartman bir tarafları bahçe kapısı bir tarafları garaj kapısı bir tarafları da yan apartmanla yani bizim apartmanla sınır olan parmaklık.

Bugünlerde tek çocuklu bir anne gibiyim yani, çocuğun sosyalleştiğini görmek ama ondan ayrılmamak ve istediğim zaman kontrol edebilmek çok güzel..

Az önce kamyona toprak doldurup taşımışlar bahçede. Oğlumu hayatımda hiç bu kadar pis görmemiştim. Kapıdan girmeden hemen kucağıma aldım ve balkonda fotoğraflarını çektim. Sonra da hemen banyoya..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...