Genel

Cam Kapaklı Tencerede Mısır Patlatma

Bir süredir çocuğumla bugün bölümünde yavaşlama var dikkatinizi çekmiştir. Nedeni fotoğraf makinamızın 1 ay kadar önce emekliye ayrılması, oğlumun eline düştü ve sağ kurtulamadı zavallı. Düğmeye basılınca objektif açılır ya bizim oğlan buna sinir olup objektife bastırıp kapatmaya çalışıyordu elinden alırdık, en son da ayağıyla ezerek kapatmaya çalışmış anladığımız kadarıyla. Bu muameleye daynamayan makinamız da oyuncakların arasındaki yerini aldı.

Bu akşam cam kapaklı tencerede mısırların nasıl patladığını göre göre mısır patlattık oğlumla, bunu videoya çekip sizlere izlettirmek isterdim amma velakin dediğim gibi makinamız artık yok. Allah bize yeni bir fotoğraf makinası nasip edene kadar alıntı fotoğraflarla yetineceğim. Ve oğlumla yaptığımız aktiviteleri fotoğrafını çekemediğim için siteye koyma şevkim aldı başını gitti son 1 aydır, bir süre de böyle devam edecek sanırım.

Mısır patlatmayı anlatmaya gerek var mı, tencereye yağ koy, mısırları koy, tuz koy şöyle bir karıştır, patlamaya başlayınca kapağı kapat altını kıs.

Çocukla beraber hayretle izle, aaa nasıl patlıyorlar bak aaaa….!

İnce bir nokta, mısırlar pişince hemen kapağı aç, kaba boşalt yoksa kapalı kapağın altında yumuşuyor mısırcıklar, çıtırlıklarını kayb ediyorlar..

Uzun kış gecelerini vezgeçilmezi patlamış mısırlar…

Bu arada cam kapaklı tencerede mısır patlatma fikrini veren kardeşim Kamer'e teşekkürler..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...