Genel

Hangisini Sakladım Bul Bakalım?

Çocuklarla her zaman her mekanda elinizdeki nesnelerle oynayabileceğiniz bir oyun. Belli bir sayıda oyuncak ya da eşyayı yanyana koyun, çocuğunuz bunlara baksın. Sonra çocuğunuz gözlerini kapayınca birini saklayın, hangisini sakladığınızı çocuk düşünerek bulsun. Dikkat de geliştiren bir oyun.

Bizim resimdeki arabalarla oynadığımız bu oyunu başta 5 farklı renkte arabayla oynamayı denedim, oğlum anlamadı. Sonra 3 arabaya indirdim oyunu anladı ve çok sevdi. Farklı renkte araba sayısını arttırdıkça daha zevkli hale geldi, ama 8 arabaya çıkarınca bilememeye başladı ve sıkıldı.

Ev okulunda da çocuklara ders arasında oynatıyoruz bu oyunu, daha doğrusu farklı versiyonunu. Oyun malzemesi çocukların kendisi oluyor. Bütün çocuklar yere yüz üstü yatıp gözlerini kapıyorlar. Bir tanesinin üstünü battaniyeyle örtüp diğerlerine hangi arkadaşınızı sakladık diye soruyoruz. Bizim için çok basit olan cevabı bulmakta bazen çocuklar çok zorlanıyorlar, zorlanmaları bize komik geliyor. Genelde yatan kişinin ayağına saçına bakıp buluyorlar.Bu oyunu çok seviyorlar, çoşku dolu bir oyun onlar için.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...