Genel

Kar Taneleri Dünyasında Kaybolmak

Yarım oğlumun okulunda “veli katılımı” sırası bende. Veli katılımında öğretmen sınıftan çıkıyor ve 1 saat boyunca veli çocuklarla vakit geçiriyor. Ben gibi çocuk faaliyetleri konusunda meraklı bir insana görev düşünce, işin düşünce aşaması dahi epey titiz geçti.  Kış mevsimiyle ilgili birşey olsun istedim, kardanadam olmasın bıkmıştır çocuklar, değişik olsun güzel olsun ilginç olsun, kolay olsun eğlenceli olsun filan derken.. Karar verme ve vazgeçmelerin ardından… Kar tanelerine karar verdim. Yaklaşık 3-4 saattir kar taneleri dünyasında yüzüyorum.

Şaşkınlığımı nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ama o kadar çok çeşit kar tanesi şekli var ki dehşet ötesi. (Biliyorsunuz kar taneleri gerçekte de biri diğerinin aynı olmuyormuş.)

Kağıt katlayıp kesme yöntemiyle kar tanesi yapacağız. 3 tane de küçük kar tanesi çizdim büyükle birlikte hepsini kartona yapıştırırız diye. Hangi kar tanesini yapsam çocuklar keserken zorlanmasa diye bir sürü deneme yaptım. Çocuklar rahatlıkla anlayabilir mi ne yapılacağını acaba diye oğluma bir kaç kez tatbikat yaptırdım. Çocuk gayet kolay anlayıp kesti, çok da sevince içim rahatladı.

Öğretmen filan olsam ne olacakmış halim bilemiyorum.

Sanırım bu işe bu kadar kafayı takmayı, şehir dışında olan eşimi özlediğimi hissetmemek için kasıtlı yaptım biraz da.

Fotoğrafta gördüğünüz kağıdı katlayıp sonra keserek yaptığım kar tanelerinin yapımı için buraya. 8 parçalı olanı model aldım, kalıpları buradan almadım ama aşağı yukarı benzer.

Bu işin ne hastaları var şuraya bakar mısınız, making snowflake diye arama yapın yer gök bunlarla dolu.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...