Genel

Haftalık Faaliyet Listemiz- 2

Önceki faliyet listemize uyma oranımız 5’te 4 oldu, yani % 80. Kaplumbağaları yapmadık, sebebi de benim malzeme tedarik etme konusundaki ihmalim. Kağıt oyuncağımız ise ilgi gördü ama fazla uzun ömürlü olamadı kağıt olduğu için.

Arada bir hafta geçti faaliyet listesi yapmadık, ben biraz baygın kırgın olduğum için. Zaten 1 hafta yapıp 1 hafta yapmama kararı aldım faaliyet listemizi. Böylece daha istekli olacağız. İşte bu haftamız:

1. Değişik bir resim çalışması:

Balküpü blogundaki değişik resim çalışması. Yapılışına buradan bakabilirsiniz.

2. Kartondan Rengarenk Çizgiler Kes, Resim Yap:

Çok hoşuma giden bu faaliyet de tam bize göre. Ama çocukla başbaşa kalmadan önce hazırlığı kendiniz yapmanız ve kağıtları kesmeniz gerekiyor. Yoksa işiniz zor olabilir. Etrafınızda 18 aylık bir cimcime olmamasına da dikkat ediniz. Kaynak burası.

3. Kağıttan zincir:

Yine Balküpü blogundan bir çalışma. Bu çalışmayı daha önce bir kitapta da görmüştüm. Kağıdınız ne kadar küçük olursa o kadar güzel oluyor sanırım. Büyük kağıda araba çizip yapmıştık pek güzel olmamıştı. Kalp ya da robot yapmayı düşünüyorum. Robot ve kalp bugünlerde oğlumun ilgi alanında olan şeylerden. Ayrıntı burada.

4. Haraketli Resim:

Bunu yapsak oğluma ilginç gelir mi, ya da oğlum “bu ne ya” diye düşünüp arabalarını alıp masanın üstünde sürerek bu daha gerçekçi diye düşnerek oynamaya mı başlar bilemiyorum. Ama denemek istiyorum. Yapılışı burada.

5. Koliden Uzay Gemisi:

Böyle bir uzay gemisi düşünüyorum evdeki 1 adet fazla koliyi değerlendirmek için. Elifcim Buzz Light da içine çok yakışır değil mi?

6. Gazete Kağıdından Çiçekler:

Bu linkteki gibi gazate kağıtlarına kalp şeklinde patates baskı yapıp, sonra kenarlarından kesip, kalpleri birleştirerek çiçek yapmak istiyorum. Bahar geliyor, çiçek yapasım var. Çok şirin bir aktivite.

7. Baklagil Aktivitesi 2, Mozaik De Diyebilirsiniz:

Bu linkte göreceğiniz baklagille sayı çalışmamızın ardından oğlum kuru fasulyenin tadına bakan, nohut yemeğinden 7-8 nohutu tabağına isteyen ve 4-5 tane yiyen, vee yeşil mercimek çorbasından 1 tabak yiyen bir çocuk olunca baklagil aktivitelerini arttırmaya karar verdim. Ayrıntı burada.

Bu seferki faaliyet listemizi 5 değil 7 günlük yaptım, birini yapamsak da başkasını seçebilelim diye. Hem sizler için de daha çok seçenek olsun diye.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...