Genel

Kaynar Suda Yıkanan Flaş Diskimiz Hayata Döndü

Aslında anlatacağım olayı Veletlerin Marifetleri yazısının altına yorum olarak koymam gerekir ama oraya koymadan önce herkes bilsin, belki aynı şeyi yaşayanlar olur diye Çocuğumla Bugün kısmına koyayım dedim.

Mutfaktaki teybe takılı olan, müzik dinlemek için kullandığım bir flaş diskim vardı (hala var çok şükür). Dışı metalik görüntüde olduğundan oğlumun ilgisini çekmişti, bir de anahtalığı olduğu için oğlum araba anahtarıymış gibi onunla bir iki defa oynadı. Kapağını açıp kapatırdı. Ben de pek bir mahzur görmedim.

Bir gün flaş diskimi ortalıkta pek görmedim, herhalde Zülfikarın elindedir diye düşündüm. Onun elinde de görmemiştim aslında ama farkına varmadım.

Ertesi gün temiz bulaşıkları yerleştirmek için bulaşık makinasını açtığımda çatalların üstüne takılmış bir parıltı gördüm ve şöyle bir yutkundum.

Elime aldım, Allahım inş yıkanmamıştır, makina yıkama yaptıktan sonra buraya takmışlardır diye dua ederek.

Eşime götürdüm, çalışmıyor dedi. Biraz inceleme yaptı, içini açtı, bu yıkanmış dedi. Heryerinde deterjan var.

İçindeki çipini bana verdi, al bunu kaynar suda yıka, deterjanlarını çöz, iyice kurula, sanmıyorum ama belki çalışır dedi..

Aldım bir güzel kaynar suda yıkadım, hatta lavaboda biriken kaynar suyun içine attım biraz yüzdü, sonra kuruladım ve kaloriferin üsüne koydum.

15 dk sonra getirdim, eşim kabını taktı, vidasını taktım, bilgisayara taktım ve ÇALIŞTI.

O kadar şaşırdım ki, kaç gündür mutfakta müzik dinlerken teybe takılı olan flaş diske bakıyorum ve sürekli garip garip gülümsüyorum.

Bir gün aynı şey başınıza gelirse aklınızda bulunsun.

Bir defasında da çamaşır makinasına çamaşır atarken içinde cep telefonumu bulmuştum. O günden beri önce makinanın içini kontrol etmeyi adet edindim.

Fotoğraf makinamızın başına gelenleri ise daha önce anlatmıştım..

Allah sabır versin böyle durumlarda..

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...