Genel

Kolay Maske

Bana ne yapması ne de oynaması pek zevkli gelmese de oğlumu mutlu eden bir maske yaptık bugün. Çocuklar mutlu olursa anneler de mutlu olur malum, mutlu olduk tabii.

Plastik bir tabağın üstüne göz burun ağız çizdik ve çizdiğimiz kısımların içini kesip çıkarttık. Sonra renkli kalemle yanaklarını biraz boyadık ve gözlerinin üstüne de kaş yaptık. Sarı saç da yaptık ama pek fark edilmiyor. Oğlum bunu yüzüne koyarak aynaya baktı ve kendisini fakrlı bir şekilde görmek ona çok ilginç geldi. Sonra yanlardan delik açıp lastik geçirdik kafaya takabilmek için ama tabak çok çabuk yırtıldı ve zaten oğlum da maskeyi takma fikrine pek sıcak bakmadı. Sadece yüzünün önüne koyup çekerek aynada değişik mimikler yaptı.

Bizimki çok aceleye geldiği için olduk.a basit bir maske oldu. Daha sağlam bir maske için bir kaç tabağı ayırmadan kullanabilirsiniz. Yüzünden iğneyle ip geçirerek farklı şekiller yapabilirsiniz. Sadece gözleri kesip ağzı burun gibi diğer kısımları iple de yapabilirsiniz. Ayrıca takılan bir maske olması için lastik değil de ip kullanın, lastik tabağı çektiği için yırtılmasına sebep oluyor.

Bir Buzz Light Year maskesi mi yapsak diye aklıma geliyor ama uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...