Genel

Papatya Tablosu

Çocuğunuzla her evde bulunabilecek karton ip ve iğne gibi şeylerle bir duvar tablosu yapabilirsiniz. Yeşil bir kartonun üstüne resimde gördüğünüz gibi papatya resmi çizip çizgilerin üstünden beyaz ve sarı iple dikme işlemi yaptıktan sonra çerçeveletme kısmı kalıyor geriye. Resimdeki gibi yeşil alanın etrafına ayrı bir beyaz alan oluşturup öyle çerçevelerseniz daha güzel duracaktır.

Tabi çerçeveletme kısmı ayrı bir iş. Ya da çerçeveltmek yerine, bir önceki yazıda geçtiği gibi dondurma çubuklarından faydalanabilirsiniz. Önceden biriktirdiğiniz dondurma çubuklarını yapıştırıp çerçeve olarak kullanabilirsiniz.

İşinizi iyice kolaylaştırmak istiyorsanız bu yeşil kısmı kare şeklinde kestiğiniz beyaz kartonun üstüne yapıştırıp, beyaz kartonun çevresini yeşil kartondan parçalarla süsleyerek çerçeve hissi verecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Babanne, dede, anane, hala, dayı, teyze ya da herhangi bir yakınınıza çocuğunuzun bizzat kendisinin yaptığı bu hediyeyi özel bir günde ya da herhangi bir günde götürebilirsiniz. Hediye verdiğiniz kişi papatya seven biriyse hediyeniz ayrıca anlamlı olacaktır. Ya da çocuğunuzun odasına asabilirsiniz tabloyu.

kaynak: http://www.activityvillage.co.uk/daisy_picture.htm

Bunlar da hoşunuza gidebilir...