Genel

Ramazan Takvimi


Önceki yıllarda çocuklarla Ramazan süsü yapardık, takvimden anlamadıkları için takvim yapmazdık. Oğlum(6 yaş) bu sene takvim ve saat meraklısı olduğu ve takvimlerden gün çizmeyi zevk haline getirdiği için Ramazan takvimi yapmak tam ona göre oldu.Ağabeyi sayesinde kızım(3,5 yaş) da takvimin ne olduğunu biliyor.

Kardeşimin aldığı Scrapbooking setindeki kağıtları fon olarak kullandık ve aynı kağıtların başka desenlerinden kare kare kağıtlar kestik sayılar için. Sonra istedikleri gibi yapmalarına izin verdim. benden yapmamı istedileri şeyleri yaptım yazdım. Oğlum büyük bir mutlulukla ve gururla sayıları kendisi yazdı. Kızım satırları yamuk yaptı hiç müdahale etmedim son satırda öğrendi 🙂

Çok sevdiler bunu, kapı süsü de yapasım var.

Burda başka örnekler var.

Bir de uğraşmak isteyenler için (hazır kutu da kullanılabilir tabi) böyle her güne bir hediyeli kutulu Ramazan takvimi var. Özellikle çocuğa Ramazan’ı daha çok hissettirmek için ne yapabilirim diye düşünen gurbetçiler için.

Not: Herkesin Ramazan’ını tebrik ederim. Bu ayı gerçekten çok seviyorum. Hem kendime hem çocuklara hem maddi manevi her işe zaman kalıyor. Gündüz yemek olayı yok, akşam da zaten az birşey yiyebiliyoruz bütün gün küçülen mide almıyor. Normalde yaptığımdan daha az yemek yapıyorum. Değmeğin keyfime.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...