Genel

Kibrit Kutusundan Çalışma Masası

Çocuklar sadece bir işe yaradığını düşündükleri bir şeyden başka birşey yapınca çok şaşırıyorlar. Tam da bugün evde bulduğu kibritleri yakmaya çalışan oğlum, kibritlerin sadece yakmak için başka birşeyler için de kullanıldığını görünce ne tepki verecek bakalım.

Resimden yapılışı anlaşılıyor bu küçük minik çalışma masasının. Kız çocuğunuz varsa biraz daha süsleyerek mesela dışına kapladığını kağıdı lila veya pembe renk kullanabilirsiniz. Çekmeceleri pembe renk boyayabilirsiniz.Ya da masaya aynaymış gibi duracak şekilde, kırışmamasına dikkat ettiğiniz bir aliminyum folyo iliştirebilirsiniz.

Erkek çocuğunuz için de masanın nüstüne bir Şimşek Mcqueen çıkartması, ya da Buzz Light çıkartması yapıştırabilirsiniz. Çocuğunuzun ilgisini çekecek birşeyler yapmak size kalmış…

Bir de sandalyesi olsa güzel olurdu değil mi? Ama kibritlerden yapılacak sandalye bacakları, kutuyu taşımayacağı ve dengede durmayacağı için yapmamışlar sanırım.

kaynak: http://increations.blogspot.com/search/label/recycling

…………………………..

Bugün yaptık oğlumla bu masayı, hoşuna gitti. Kibrit kutularını biraz tekmeledi ve çekiştirdi başta ama yaptığımız şeyi anlayınca duruldu ve merakla izlemey başladı. Masaya masa demekten çok babanın işi, babanın işi dedi durdu. Babasının yanına gitti masayı babasının masasının yanına koydu aynısı olduğunu bize anlatmaya çalıştı.

İşte bizim masamız da bu…

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...