Genel

Plastik Tabakta Makarna Fasulye

Arkadaşlarla çocuklara bir şeyler öğretmek ve eğlenmelerini sağlamak için yaptığımız ev okulu faaliyet dersinde dün yapılan tabak bu. Faaliyetlere başka zaman pek ilgi göstermeyen oğlum içinde makarna argümanı bulunduğundan olsa gerek bu faaliyete severek katılmış. Makarnaları tek tek kendisi yapıştırmış, faaliyet dersi öğretmeni olan arkadaşımın söylediğine göre.

Geçen yazıda demiştim ya oğlumla pek çocuk faaliyeti yapmıyoruz diye, aynı şekilde devam ediyoruz. Taze fasulye kırmak, bazı sebze ve meyveleri yıkamak oğlumun favorileri arasında. Bir de soğan doğrarken beni çok dikkatli izliyor.

Geçen gün türlü yemeği yaparken bu şekilde oynamak istedi. Bir taze fasulyeyle suyu karıştırıyordu, içine sebze kabuklarının arasından bir şeyler atmaya çalıştı. Ben de patates kabuklarını attım ama patates kabukları dibe çökünce patlıcan kabuklarını attım. Patates kabuklarındaki çamur suyu bulandırsa da bizim oğlan yemek karıştırdığını düşündü sanırım. Benim içleriyle yaptığım yemeği o da kabuklarla yaptı sanki. Yarım saat kadar sebze kabuklarıyla oıynadı.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...