Genel

İlkokula Başlayanlar

Önümüzdeki Pazartesi ilkokullu olacak çocukların macerası başlıyor.

Bu yıl bir de nurtopu gibi bir 4+4+4’ümüz var.

Nolur ya da ne olacak, analiz etmeyen yorum yapmayan kalmadı. Benim ne yorum yapmaya halim, ne de konuya ilgim var. Bakalım yaşayıp göreceğiz gerçekte ne olacak?

Sadece iyi ki benim oğlum geçen yıl okula başlayanlardanmış diye her gün şükrediyorum. Bu gebelik bunalımında bir de o işlerle uğraştırmadın beni Allahımmm sana minnetdarım diyorum!

Anababaların işlerini kolaylaştırmak adına geçen yıldan anekdotlar linkler vereyim. Ki bu yıl mini minikler açısından daha çok ihtiyaç var:

– Okula başlama haftasını şölen ve kutlama havasında yaşamaya çalışmanın çok faydası olmuştu.

– Çocuğu abartmadan psikolojik olarak okula hazırlamayaçalışmıştık.

– Bu yıl sistem değişikliğinin de etkisiyle anneler aralarında çok olumsuz korku ve kaygılar konuşup duracaklar. Unutmayın çocuklar herşeyi duyar. Onların yanında konuşmamaya özen göstermek çocuğunuzun bütün okul hayatındaki psikolojisine olumlu etki edebilir.

Kaygıları korkuları bir tarafa tıkıştırıp, okula giderken iyi dilekler ve dularla başlamak, hem bizi çoook keyiflendirmiş hem oğlumuzu gururlandırmıştı. Hatta ilk gün evden çıkmadan tören şeklinde yaşayabilirsiniz bu dilek dua kısmını.

– Okulda nasıl bir veli olunabileceği konusunda AnneCafe’nin şu yazısı da okunası.

Şimdi değil ama bir kaç hafta sonra gündeminize girecek, ilkokul 1. sınıfın kabusu “ödevler” le ilgili merak ettikleriniz için şu yazılara göz atabilirsiniz.

2012-2013 eğitim öğretim yılı hayırlı güzel mutlu huzurlu geçsin inşallah.

Çocuğunuzun başarısı ne düzeyde olursa olsun mutlu bir yıl geçirsin inşallah.

Bu mutlu yılın ardından siz de böyle çocuğunuzun okuma bayramını neşe ve huzur içinde izleyin inşallah.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...