Genel

Ocak 2012 Hatıraları

Çocukların ilklerini ve anılarını yazardım eskiden. Hatta doğum sancısı çekerken bile yazmıştım. Sonra blog tutmak çıktı, mertlik bozuldu 🙂

Dün çocuğunun bir ilkini sevinçle anlatan bir arkadaşa yaz bunları, sonra unutuluyor dedim. Akşam çocukları evde kampçılık oynarken izlerken, ben niye yazmıyorum ki ya dedim. Geç kalmış değilim.

Ve işte başladım 🙂

Her ayın sonunda, o ayın minik bir özeti gibi çok uzun olmayan birşeyler karalayacağım. Çocuklara hitaben. İşte bu ay:

******Ocak 2012******

Zührenur,

Bugünlerde 4 yaş mızmızlığı yaşadığın için dudak bükmelerin pek meşhur. Ama duygularını anlamaya çalıştığımda hemen rahatlıyor ve duruluyorsun.

Hala küçüklüğündeki gibi ağabeyini taklit ediyorsun. Sofrada ağabeyin ne yaparsa yapmak istiyorsun. Okulunu çok seviyorsun. Bugünlerde kar tatili olduğu için okula gitmemek seni çok üzüyor.

Bana kartlar hazırlayıp, anne bunu seni sevdiğim için yaptım diyorsun. Ve ben mutluluktan uçup bunları saklıyorum. En sonuncusunun üstüne çiçek yapmışsın ve üstüne de anneme anlamında A yazmışsın. Bazı harfleri ağabeyinden öğrendin.

İçine de kalpler yapmışsın.

Zülfikar,

7 yaşını bitirmene 4 ay kaldı. İlk ilkokul karnen çok güzeldi ve okumayı çok güzel öğrendin maşallah. Sen de bizim gibi gazete okumayı ve bulmaca çözmeyi seven bir çocuk oldun.

Dün gazetedeki, Abdullah Gül kartopu oynamış kimse ona kartopu atamamış haberi seni çok şaşırttı. Neden kimse bu adama kartopu atamamış, ben atarım anne dedin. Birşeyler öğrenmeye çalışırkenki saflığın ve masumluğunu çok seviyorum.

Okumak seni çok heyecanlandırdı. Merak ettiğin bir çok şeyi öğrenebiliyorsun. Google‘ı kullanıyorsun. Kendini daha farklı ifade etmenin mutluluğunu yaşıyorsun. Teyzene mektup yazdın. Bana sürekli anne kek yap, çikolatalı meyve yap diye notlar yazıp uçak yaparak atıyorsun.

Cep telefonu numaramı öğrendin ve dışarıda olduğumda hiçkimseye sormadan beni telefonla arayıp birşeyler soruyorsun.

Ara sıra kavgalarınızdan çok bunalsam da, doktoculuk, alışverişçilik, bilet satıcılığı ve kampçılık oynadığınız zamanları daha çok izlemeye çalışıyorum.


Dün minderleri kayacak yaparak yaptığınız yarışları videoya çektim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...