Genel

Minderlerle Oyunun Versiyonları

Bizim evdeki minderlerin fonksiyonelliğinden ve sık sık minderlerle kayacak yaptığımızdan bahs etmiştim daha önce bu yazıda.

Ama çocuklar büyüdükçe o kadar farklı şeyler yapıyorlar ki, bu minderler hem legoymuş, hem de zıplamak için ya da zıplatma sistemi kurmak içinmiş sanki diye düşünüyorum.

Gördüğünüz resimde oğlum az ilerleyince denge sağlayamazsa düşecek, ama denge sağlıyor ve zıplaya zıplaya duvara yaslı minderin üstüne atlıyor. Onun üstünde zıplarken o minderin zıplaması sehpanın üstündekini de zıplatıyor ve o sırada sehpanın üstüne kızım gelmiş oluyorrrr… O da zıplama işine katılıyor.

Başka zaman da başka şeyler yapıyorlar, bazıları:

– Lego gibi kullanıp, ev yapıyorlar.

– Arada boşluk bırakmadan minderlerle büyük bir dikdörtgen koşu alanı yapıyorlar salonda, ve birbirlerini kovalayıp koşuyorlar..

– Bir büyüğün altına bir küçük koyup tahterevalli yapıyorlar, ya da kenarlara 2 küçük koyup köprü yapıyorlar, köprüye çıkınca ortası eğiliyor tabi, ortasında zıplıyorlar.

– Canları sıkıldıkça kayacak yaptırıyorlar.

Bu resim geçtiğimiz kış bir kayacak günü yine.

Yukarıda dediğim gibi bugünlerde de değişik değişik sistemler kurup, birbirini tetikleyen zıplama hareketleri organize ediyorlar. Kızım için biraz tehlikeli olduğundan benim çığlıklarım da işin içine karışıyor tabi.

Ben de ay ay ay dikkat filan diyerek takılıyorum onlara. Hem gülüyorum, hem korkuyorum. Bazen ben de zıplıyorum 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...